Prečo je silový tréning skvelou formou cvičenia pre ženy

Silový tréning je skvelou formou cvičenia pre ženy. Veľa žien má mnoho bežných mylných predstáv ohľadom silového tréningu. Medzi tieto mylné predstavy patrí: názor, že silový tréning nemôže pomôcť pri chudnutí, presvedčenie, že silový tréning vás urobí veľkou, a myslenie si, že silový tréning je skôr chlapská záležitosť. Realita je taká, že silový tréning je spôsob, ako si môžete vytvarovať požadované telo, pretože poskytuje množstvo jedinečných výhod.

Pomáha predchádzať plateau

Ak celé naše úsilie v tréningoch je zamerané na kardio, tak veľkým problémom je fakt, že táto metóda môže rýchlo viesť ku plateau (Plateau efekt je pojem, ktorý označuje stav, kedy si telo zvyklo na určitý stimul, a tak naň prestane reagovať). Kardio môže spáliť veľa kalórií – najmä, keď práve začínate so svojim cvičebným plánom. To je hlavný dôvod, prečo toľko ľudí snažiacich sa schudnúť, sa vydá na cestu chudnutia pomocou kardia. Avšak vaše telo môže zaregistrovať proces spaľovania veľkého množstva kalórií ako problém. Dlhé každodenné kardio cvičenia môžu vášmu telu signalizovať, že musí začať šetriť kalóriami. Tento proces môže skutočne spomaliť váš metabolizmus a sťažiť chudnutie. Vaše telo registruje silový tréning inak. Cvičenia, pri ktorých musíte prekonávať zvýšený odpor (teraz nie je myslený odpor ku cvičeniu) spúšťa vo vašom tele reakciu na rast. Pri cvičení vytvárate minitrhlinky vo svalovom vlákne a vaše telo na to zareaguje tak, že ho vybuduje o niečo silnejšie. Silový tréning môže udržať váš progres tým, že pomáha predchádzať plateau efektu.

Zrýchľuje metabolizmus

Silové cvičenie môže zmeniť vašu postavu tak, ako to nedokáže žiadny iný typ cvičenia. Vďaka silovému tréningu môžete stratiť tuk a budovať svalovú hmotu. Strata tuku môže mať drastický dopad na vzhľad vášho tela. Budovanie svalov je tiež dôležitou súčasťou zmeny vzhľadu vášho tela. Proces budovania svalov vám pomôže doladiť vašu postavu, aby ste dosiahli estetiku, po ktorej túžite.

Tvaruje postavu

Je nemožné jesť intuitívne, ak vždy myslíte pri jedle na diétu. Intuitívne stravovanie nie je o dosahovaní konkrétnych cieľov, či už je to priberanie alebo chudnutie. Je to spôsob, vďaka ktorému lepšie pochopíte potreby vášho vlastného tela a vylepší váš vzťah k jedlu. Ak si osvojíte intuitívny prístup k jedlu, tak už sa nikdy nepozriete na jedlo ako dobré alebo zlé. Ide tu o dôveru v seba, že si vyberiete správne možnosti, ktoré sú nielen optimálne pre vaše celkové zdravie, ale ktoré vám budú tiež príjemné. Takže straťte „mentalitu diétovania“ a verte si! Je dôležité stále pamätať na to: Jeme, aby sme žili a nežijeme, aby sme jedli.

 

Stravovať intuitívne sa najlepšie naučíte neustálym tréningom. Ak sa snažíte stravovať intuitívne a nemáte z toho dobrý pocit, nič si z toho nerobte, keď sa vrátite späť ku počítaniu makier. Cieľom je stravovať sa intuitívne, ale ako každý cieľ, je potrebné si to uvedomiť a opakovať si to. Možno strávite trochu viac času počítaním makier, aby ste mali lepšiu kontrolu nad porciami alebo si lepšie zostavili jedlá s vyváženým množstvom živín. Je úplne v poriadku používať počítanie makier ako nástroj na úspech, ale nakoniec budete musieť odstrániť pomocné kolieska a veriť si, že máte dostatok vedomostí a kontrolu, aby ste to zvládli sami.

Nevyžaduje hodiny v gyme každý deň

Zameriavať sa na kardio pri chudnutí a formovaní postavy môže viesť k situáciám, keď budete každý deň tráviť veľké množstvo času v posilňovni alebo na trati. Keď sa objaví plateau, mnoho ľudí zameraných na beh predpokladá, že cesta ako prelomiť a prekonať plateau je viac kardio. To môže viesť k dlhším a dlhším tréningom. Silový tréning je skvelou formou cvičenia pre ženy, pretože nevyžaduje, aby ste svojmu tréningu neustále pridávali viac času. Zmena tréningového plánu, keď sa zameriavate na silový tréning, pomôže zabrániť adaptácii vášho tela bez toho, aby ste museli byť príliš dlho v posilňovni.

 
Silový tréning nie je niečo, čo je vyhradené len pre mužov alebo len pre ľudí, ktorí chcú vyzerať ako hora. Ženy môžu využiť množstvo výhod, keď sa zamerajú na silový tréning. Kvalitný tréningový program vám môže pomôcť dosiahnuť všetky vaše fitness ciele, vrátane chudnutia, budovania svalov a tvarovania tela. Preto neváhaj a napíš mi. Určite nájdeme tréningový plán, ktorý ti bude vyhovovať.

Zdroj: https://www.mindpumpmedia.com/blog/why-resistance-training-is-a-great-form-of-exercise-for-women

Vyskúšajte moje služby