Kto je Ifan?

To som ja. Ja som Ifan. Moje meno je Ivan a Ifan je prezývka, ale nikto ma tak nevolá. No to nie je podstatné. Dôležité je, že tak ako každý, aj ja som raz začínal s cvičením. Moje začiatky boli možno ešte horšie ako mnoho iných. Chodieval som do kočikárne ku kamošovi do brány, kam som chodieval niekedy 4x do týždňa a niekedy ani raz za 4 týždne. Dochádzka strašná, tréningový plán ešte horší a strava bola z toho úplne najväčší problém. Chodieval som teda cvičiť, ale nedávalo mi to absolútne nič. Nemalo to ani hlavu, ani pätu.

ifan fedurco pri sebe

Časom sa strava zhoršila z nič moc na celé zle a atakoval som trojciferné čísla, keď som sa išiel postaviť na váhu. Vtedy som si povedal, že stačilo. Nemohol som sa na seba už viac pozerať a začal som byť viac organizovaný a striktný pri plánovaní svojich tréningov a jedál. Za pol roka týmto štýlom zišlo dole 15 kíl. Neveril som vlastním očiam, že je niečo také možné. Páčilo sa mi čo som dosiahol, a samozrejme som chcel viac. Chcel som vidieť, čo dokáže človek urobiť so svojím telom. Je neskutočné, kam vie disciplína, tvrdá práca a odhodlanie doviesť jednotlivca. Zapáčilo sa mi to, a tak som sa začal viac venovať športu ako takému, a študoval ako sa dalo.

Čítal som si články na odporúčaných odborných stránkach. Počúval som podcasty slovenské ale hlavne anglické, keďže vtedy ešte neboli skoro žiadne v našom rodnom jazyku.Vzdelával som sa v oblasti tréningových postupov, stravovacích metódach, ich kombinácie som skúšal na sebe a zisťoval, čo je len výplod nejakého „odborníka“ a čomu sa oplatí venovať. Tak som sa dostal do štádia, že mi nestačia len poznatky z internetu, chcem počuť oficiálne názory a prečítať si zabehnuté praktiky, preto som si urobil certifikovaný medzinárodný kurz fitness trénera. Takto môžem pomáhať ľuďom nie len štýlom ver mi, viem ako nato, ale je to potvrdené aj na papieri, že čo viem nie sú len „broscience fakty“

ifan fedurco fit

A tak sme sa dostali až sem. Tento web som vytvoril, aby som sa dostal bližšie k ľuďom a pomohol im s dosiahnutím ich vysnených cieľov. Ak si teda nevieš rady, ozvi sa mi nižšie vo formulári, alebo si prečítaj niečo na mojom blogu, kde budú pravidelne pribúdať nové zaujímavé informácie, ktoré si myslím, že by mohli byť pre vás prospešné. Môžeš mi kľudne hodiť like na Facebooku a/alebo follow na Instagrame. Nebude mi to veľmi prekážať.