Je dôležité si najať osobného trénera, ak chcem schudnúť?

Krátka odpoveď: ak ste typ človeka, ktorý potrebuje zodpovednosť, potom áno (za predpokladu, že tréner vie, čo robí).

Môžeme tvrdiť, že existujú dva typy ľudí, pokiaľ ide o dodržiavanie plánu. Nazvime ich osobnosťou typu A a osobnosť typu B.

Osobnosť typu A

Typ A je niekto, kto nechce, aby mu niekto neustále rozprával, čo má robiť. Títo ľudia chcú len dostať nástroje a všeobecné pokyny a potom môžu vyraziť do boja. Týždenné konzultácie sú pre nich postačujúce, a to len aby sa ubezpečili, že nevybočujú z kurzu. Obvykle sú to ľudia, ktorí sú samouci aj v iných aspektoch ich života. Páči sa im spájať všetky kúsky skladačky do jedného celku.

Osobnosť typu B

Typ B je človek, ktorý má rád nasmerovanie. Ľuďom z tejto skupiny naopak musí byť povedané čo majú robiť, inak to neurobia. Nemýľte si to však s lenivosťou. Niektorí ľudia proste uprednostňujú trénovanie s trénerom. Sám napríklad viem, že čo sa týka stravovania a výživy, mám dostatok skúseností, aby som si vystačil sám. Niekedy je však pohľad zvonku žiadaný ku dosiahnutiu lepších výsledkov. 

Musíte sami vedieť, do ktorej kategórie spadáte, a ako to využiť vo svoj prospech. Môže byť mnoho ľudí, ktorí sa nedokážu držať mojich programov, pokým im doslova nezapíšem každý gram jedla, ktorý musia zjesť, a presne KTORÉ jedlá jesť. Neveria si a je treba ich usmerniť.

Úspech skutočne nie je o dosiahnutí jedného veľkého cieľa. Je to o neustálom robení malých vecí, kým sa nedosiahne požadovaný výsledok. Nemyslite si, že jeden alebo druhý typ je dobrý alebo zlý; je to len to, čo človek preferuje.
 
Nezabúdajte tiež, že nemusíte trénovať s trénerom navždy. Pre väčšinu začínajúcich ľudí je najlepšie, aby začali s trénerom kvôli tomu, aby sa naučili správne držanie tela a ako sa správať v posilňovni. Akonáhle máte pocit, že ste dosiahli svoje ciele alebo ste sa dozvedeli, čo ste chceli, pomaly sa osamostatnite. Možno budete potrebovať trénera už len raz za týždeň a uvidíte, či to teraz zvládate sami. Niektorí ľudia potrebujú iba nakopnúť, aby sa neskôr cítili v posilňovni pohodlne. 

Využiť služby trénera na svoje slabé stránky

Tam, kde je tréner (podľa môjho názoru) najužitočnejší, je zodpovednosť. Trénerovi neplatíte, aby vám počítal koľko opakovaní urobíte. Namiesto toho využívate buď peniaze, čas alebo hrdosť (tým, že mu poviete vaše ciele) nato, aby ste sa uistili, že ste na správnej ceste. Všetko sú to dobré dôvody. Vyberte si ten, ktorý na vás funguje.

Peniaze – Niektorí ľudia nenávidia lúčenie so svojimi peniazmi. V psychológii sa to nazýva averzia k stratám. Radšej nestratíme niečo, čo máme, namiesto toho, aby sme investovali teraz a dostali niečo v budúcnosti. Ak ste táto osoba (či už si to chcete pripustiť alebo nie), viete, že ak pri návšteve trénera 2-3krát týždenne ste prišli o nie malú sumu peňazí, budete na každom jednom tréningu pripravený na 110%. Myšlienka vyhodiť tieto ťažko zarobené peniaze je neprijateľná a dokonca aj v tých dňoch, keď ste unavení a nechce sa vám, tak prídete, kvôli potenciálnej strate.

Čas – Rovnaký princíp platí aj pre čas. Pre niektorých ľudí platí, že čas sú peniaze. Čas má  rovnakú cenu, ak nie väčšiu. To je dobré využiť, ak sa zameriavate na efektívnosť. Váš cieľ schudnúť by ste mohli rozhodne splniť sami pomocou programu Online tréningového plánu a základných stravovacích zásad. Ale takisto by ste si tiež mohli povedať „mám 12 týždňov a chcem svoj plán dosiahnúť hneď a s čo najoptimálnejším spôsobom ako sa dá. Nechcem strácať 2 týždne hľadaním informácií. To je úloha trénerov. “ Ak ste sa v tom našli, tak čas je dobrý dôvod na nájdenie si trénera, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

Hrdosť – pre tých z vás, ktorí sú mužom / ženou slova, je táto metóda ako ušitá. Tým, že si najmete osobného trénera a poviete mu svoje presné ciele, ste dali niekomu najavo, že chcete niečo urobiť. Toto je ďalší psychologický pojem, ktorý sa nazýva kognitívna disonancia. Nášmu mozgu sa nepáči predstava, že by sme museli ospravedlňovať svoje správanie, ktoré je v protiklade k tomu v čo veríme. Napríklad, ak vám poviem, že budem chodiť trikrát týždenne do posilňovne najbližší mesiac, tak predstava, že musím na konci mesiaca pripustiť všetkým svojim priateľom, že som nedodržal svoj VLASTNÝ sľub, je príliš hrozná nato, aby som to zniesol. Radšej prídem na tréning (bez výhovoriek) a odcvičím ho, aby som vám dokázal, že plním svoje sľuby.

Toto sú iba všeobecné nápady a tipy, ktoré by mi mohli niekomu pomôcť. Viem, že vás je veľa, ktorí to čítate so všetkými rôznymi typmi osobnosti. Niektoré z týchto konceptov vo vás silno zarezonujú, zatiaľ čo iné metódy zas až tak nemusia. Tak či onak, mať trénera nie je nevyhnutnosť. Ako som už povedal predtým, môžete bez problémov schudnúť, aj keď ste nikdy nemali trénera. To však zahŕňa venovať čas navyše hľadaniu renomovaných zdrojov, aby ste sa mohli vzdelávať v správnej strave a správnej technike cvičenia. Ak je to príliš veľa času navyše, ktorý nechcete strácať, je to v poriadku. Najmite si trénera a ten sa postará o to, aby ste dosiahli všetko, čo si zaumienite.

Zdroj: https://www.mindpumpmedia.com/blog/should-i-hire-a-personal-trainer-if-i-want-to-lose-weight

Vyskúšajte moje služby