5 jednoduchých tipov na chudnutie pre ženy

Pre mnoho žien sa téma chudnutia môže javiť komplikovaná a zložitá. Množstvo informácií o chudnutí je ohromujúce. Bohužiaľ, veľké percento z týchto informácií je zbytočných pokiaľ ide o skutočnú pomoc ženám pri chudnutí. Ak chcete schudnúť, nemusíte prejsť zložitým súborom krokov, aby ste dosiahli svoj cieľ. Dodržiavanie piatich jednoduchých tipov uvedených nižšie vám môže v skutočnosti pomôcť začať vidieť váš pokrok na ceste za vysneným telom.

Zvýšte NEAT

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako začať s chudnutím, je zvýšiť pohybovú aktivitu počas celého dňa. Pohyb, ktorý nie je súčasťou vášho vyhradeného tréningového programu, sa nazýva NEAT – mimoposilková aktivita (NEAT – non-exercise activity thermogenesis). Príklady NEAT zahŕňajú: vstávanie od pracovného stola každú hodinu a krátka prechádzka, použitie schodov namiesto výťahu, hranie sa s vašimi deťmi atď. Hľadanie príležitostí na zvýšenie pohybu počas celého dňa je dobrý spôsob, ako môžete spáliť viac kalórií a zapojiť fyzickú aktivitu do svojho života.

Vylúčte zo svojej stravy spracované potraviny

Neexistuje univerzálny stravovací plán, ktorý by fungoval pre každého človeka, ktorý chce schudnúť. Táto skutočnosť je zrejmá z množstva diét a stravovacích plánov, ktoré sú k dispozícii. Existujú však určité pravidlá pre chudnutie, ktoré by mala dodržiavať každá žena, ktorá chce schudnúť. Jedným z týchto pravidiel je vylúčenie spracovaných potravín z jedálnička. Spracované potraviny sú plné chemikálií, často s vysokým obsahom kalórií, a sú navrhnuté tak, aby boli super-chutné, a teda aby zvýšili množstvo, ktoré zjete. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sabotovať úsilie o chudnutie, je pokračovať v konzumácii veľkého množstva spracovaných potravín. Obmedzenie a prípadné vylúčenie týchto potravín z jedálnička môže vo výraznej miere dopomôcť k úspešnému chudnutiu.

Sústreďte sa na príjem vody

Ďalším univerzálnym pravidlom pre chudnutie a celkové zdravie je piť veľa vody. Ak bežne pijete limonády, ovocné džúsy a ochutené kávové nápoje, tak jednoducho ich vymeňte za vodu. To vám môže vylúčiť stovky kalórií denne.

Zamerajte sa na to, ako vaše telo reaguje na spôsob stravovania

Jedným z dôvodov, prečo existuje toľko rôznych stravovacích plánov a diét je skutočnosť, že ľudia reagujú na jedlo odlišne. Niekto zvláda stravovací plán s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom sacharidov, zatiaľ čo iný na ne nedá dopustiť. To isté platí pre takmer akýkoľvek iný typ stravovacieho plánu. Naučiť sa, ako vaše telo reaguje na spôsob stravovania, je dôležitou súčasťou chudnutia. Oficiálnym pojmom je „intuitívne stravovanie“.

Urobte silový tréning svojou prioritou

Čas strávený cvičením je dôležitou súčasťou úspešného chudnutia žien a mužov. Mnoho žien sa mylne domnieva, že chudnutie si vyžaduje hodiny kardia. V skutočnosti vám zameranie na silový tréning pomôže schudnúť a udržať si novú váhu dlhodobo. Silovým tréningom sa buduje svalstvo, ktoré zase zvyšuje váš metabolizmus. Keď sa zvýši váš metabolizmus, prirodzene spálite viac kalórií v pokoji. Silový tréning vytvára kvalitný cyklus, v ktorom sa vaše úsilie v posilňovni naďalej vypláca aj po ukončení tréningu.

Proces chudnutia u žien nie je zložitý. Jednoduché a ľahké však nie je to isté. Budete musieť tvrdo pracovať na tom, aby ste zhodili prebytočné kilogramy. Bude potrebné vyvinúť úsilie, aby ste zmenili svoje stravovacie návyky, začali počúvať svoje telo a zostali odhodlaní cvičiť. Dobrá správa je, že keď začnete vidieť výsledky, vaše úsilie bude stáť za to.

Zdroj: https://www.mindpumpmedia.com/blog/5-simple-weight-loss-tips-for-women

Vyskúšajte moje služby